След успеха на спектакъла в чест на легендарния актьор в Националния дворец на културата „100 години Георги Парцалев“ се проведе за първи път на сцената на столичния Сатиричен театър на 22 юни. Домакин на събитието беше директора Калин Сърменов, а негови гости бяха президента Илияна Йотова и председателя на Народното събрание Михаела Доцова.
С помощта на съвременна техника, холограми и изкуствен интелект оживява по емоционален начин историята и житейския път на любимия български актьор, както и едни от най – забележителните му роли. Партньори в тях са актьорите на Сатиричния театър – Албена Павлова, Ива Вълкова, Тони Минасян, Стела Ганчева, Александра Сърчаджиева. С този спектакъл под формата на красива приказка, Сатиричният театър сбъдва една от неосъществените мечти на Георги Парцалев – да изиграе Дон Кихот и да произнесе едни от най – емблематичните му реплики.
Под звуците на музиката, изпълнявана от бенда на театъра, заедно с холограмни образи оживяват и други легенди от сцената на Сатирчния театър – Георги Калоянчев, Стоянка Мутафова, Татяна Лолова и Никола Анастасов, акомпанирани от оркестъра на театъра.
След премиерата на спектакъла, през лятото той ще гостува в Пловдив, Враца, Кюстендил, Перник, а в следващия театрален сезон представлението ще бъде част от афиша на Сатиричния театър като ще подари на публиката запомнящи се емоционални моменти с неповторимото присъствие на емблематичния Георги Парцалев, смях, музика но и искрена почит и носталгия към едни от най – обичаните и талантливи български актьори на нашето минало.











